Danske unge knepper ikke nok – kom i gang: Det er ordren fra Nick Offerman, Megan Mullally og Kumail Nanjiani

Her skulle der være en video, men du kan ikke se denDen er ikke tilgængelig, da den kan indeholde cookies, som du har fravalgt i dine indstillinger.

Et enigt felt af ældre komikere er enige: Millenials, som de hurtigkneppende marketingtyper kalder dem, dyrker ikke nok sex. Så det er bare med at komme i gang – og det gælder i særdeleshed her til lands.

Den besked har GQ Magazine videreformidlet fra de bekymrede komikere, der tæller blandt andre Hasan Minhaj, Kumail Nanjiani, Michael Che, Nick Offerman og Megan Mullally.

Mens komikerne har en lang række bud på, hvorfor det forholder sig sådan (smartphones) og hvordan man løser problemet (dyrk sex), har de ingen bud på, hvordan man løser klodens overbefolkning.

Læs også: Nick Offerman sipper whisky uden et ord i en time – midt i en nytårsfejring

Sponsoreret indhold
Features

GÃ¥ ikke glip af